Mes Facebook'e RSS

 

APIE MUS

, Vilnius, 2010.01.09

darzelis vasaraSeniai seniai (jeigu tiksliau tai jau daugiau kaip prieš 5 metus “Bitė lingo” namučiuose apsigyveno pirmieji nykštukai. Vieni lipdė molį, liejo akvarėlę, treti – kepė pygarus, ketvirti – tiesiog karstėsi medžiais ar ropojo požemių takais. Netrukus jie pastebėjo, kad pas juos apsigyveno dar kažkas… Drąsiausiems įsidrąsinus pažvelgti pro durų plyšį, jie pamatė porą mergaičių ir berniukų. Koks buvo jų nustebimas, kai pamatė, kad ir vaikai darė tą patį ką ir jie: lipdė molį, liejo akvarėlę, kepė pyragus… Nuo to laiko jie puikiai sutaria: pažįsta vieni kitus ir džiaugiasi vieni kitų draugija. Tik daug vėliau nykštukai sužinojo, kad jų namučiai vadinami Valdorfo vaikų priežiūros grupele “Namų pasaka”.

Mūsų grupė įsikūrusi antrame nuosavo namo aukšte su dideliu uždaru kiemu ramioje ir saugioje centrineje miesto dalyje. Iki Vingio parko tik pusvalandis kelio (mažų kojyčių ritmu), tad kartą per savaitę leidžiamės į žygius.  Tiesa, veiklos ir savajame kieme netrūksta! Turime savo daržą, kuriame visi kartu sėjame, sodiname agurkus, žirnius, morkas, burokus, saulėgrąžas, pupas, cukinijas. Rudenį mūsų visad laukia gausus riešutų, vynuogių, aktinidijų, obuolių, aviečių derlius. Kieme vaikai turi puikias sąlygas statyti namus naudodami natūralius gamtos resursus (senas egles, akmenis, kelmus) arba tiesiog karstytis po medžius ir taip lavinti savo pusiausvyrą, koordinaciją, rankyčių ir kojyčių raumenis.

darzelis zygis2Darželio aplinka labai paprasta, tačiau šilta ir svetinga, skoningai suformuota. Tiesa, neieškokite čia estetikos, tokios kokią mes, suaugusieji suprantame: jos čia tikriausiai nerasite. Aplinka labiau primena  “kaime, pas močiutę” atmostefą: joje yra kažkokios paslapties :) Ji nesunkiai pritaikoma įvairioms veiklos rūšims, tarsi lengvai keičiamos “dekoracijos”. Ji ugdo ir kartu tausoja jutimus (švelniomis spalvomis, organinėmis – panašiomis kaip gamtoje – formomis, natūraliomis medžiagomis), o taip pat – aktyvina vaizduotę, ugdo kūrybiškumą (neišbaigtais žaislais, kuriuos galima panaudoti įvairiais būdais, bei kūrybiniam žaidimui tinkamais objektais, tokiais kaip medžiagos, drabužiai vaidmeniniam persirengimui, pertvaros, kelmai, virvės, kt.).
Žaislų yra nedaug, jie paprasti, estetiški ir kokybiški. Tokie žaislai skatina vaiko vaizduotę, provokuoja kūrybiškumą.

 

Panorama Theme by Themocracy